Blog
Ha azt mondanám, hogy ez a desszert olyan finom, hogy megérte majd három hónapot várni a receptjére, talán akkor sem állítanék valótlant.
Sütésre fel!
Ez a döcögős hétkezdésre vonatkozó mondat a Szívek szállodája sorozatban hangzott el, de akár én is mondhattam volna. Hétfőn az is megbocsájtható, ha tepsibe zárunk egy amúgy kifinomult kagyló formájú francia süteményt az időhiány és praktikus megfontolások miatt.
Dobd fel a szürke hétkezdést ezzel a leegyszerűsített sütőtökös-csokicseppes madelein recepttel.
Ez az ünnepi, illatos finomság egyszerre lehet ajándék, karácsonyfadísz, és persze kényeztető csemege is. Elkészíteni nem egy nagy ördöngösség, mégis sokan kutatják a puha és omlós, azonnal fogyasztható mézeskalács receptjét. Ne keress tovább, inkább hallgasd meg a a Pannon Presszó holnap délelőtti (hétfői) adását. 10:30-kor a Pannon Ràdió élő műsorában egyszerű, mégis verhetetlen karácsonyi édes finomságokról, és SweetSpot receptekről beszélgetünk majd a 91.5 MHz hullámhosszán. Ha igazán jól sikerül a ráhangolódás, talán még angyalszárny suhogást is hallunk majd...
Ha kedveled a hideg desszerteket, de még sosem készítettél otthon fagylaltot, ne hagyd ki a Pannon Presszó holnap délelőtti (keddi) adását. 11 órakor a Pannon Ràdió élő műsorában egyszerű, otthon is könnyen elkészíthető hűsítő finomságokról, és SweetSpot receptekről beszélgetünk majd a 91.5 MHz hullámhosszán.
A napokban a kezembe akadt egy kedves kis kiadvány, Ralph Lazar - Lisa Swerling: A boldogság... 500 pillanat, amit jó átélni. A könyvecske illusztrációkon keresztül igyekszik körbejárni mi is a boldogság... érezni az esőt az arcodon, elolvasni egy magazint elejétől a végéig, érezni, ahogy a szél belekap a hajadba, időt szakítani az elmélkedésre... Az élet apró örömei közt helyet kapott a gasztronómia is, például: betörni a créme brulée tetejét. A créme brulée nem más, mint egy klasszikus francia édesség, ahol a roppanós karamell találkozik a könnyű vaníliás krémmel. Legközelebb ezzel a "boldog pillanatokat okozó" recepttel jövünk.
Tudtad, hogy ma van a legismertebb édes bűnbeesés tárgyának nemzetközi ünnepnapja?!? - http://sweetspot.rs/sutes-nelkuli-nutellas-sajttorta
#chiapuding
Csupán öt percet szánj rá lefekvés előtt, és garantáltan mosolygósan indul a reggel.
Édes élményekkel teli 2018-as esztendőt mindenkinek!
#goodbye2017 #sweetmemories #happynewyear #sweetspot
Tegnap, szeptember 30-án festői környezetben, a Palicsi-tó partján került megrendezésre a Lyceum iuris intenzív üzleti angol nyelvtanfolyama. Az esemény keretében a SweetSpot lehetőséget kapott a bemutatkozásra, amit ezúton is köszönünk a szervezőknek. Egyúttal meg is édesíthettük a résztvevők szombat délutánját, egy őszi ihletésű desszertasztalon kínáltunk SweetSpot finomságokat. Hogy ízlett-e nekik? Nos, ha nem szóltak volna a kóstoló alatt egy szót sem, akkor is bőven beszédes lett volna az evőeszközök boldog csilingelése.
Azonban manapság, a felgyorsult mindennapokban az emberek ritkán élnek a teadélutánok hagyományával, ám ha mégis megtehetik, akkor délután 3 és 5 között szoktak teázni. Aki Londonban jár, az előre foglalhat helyet például, a Ritz szálloda híres teadélutánjaira. Egy pár óra erejéig mi is belekóstolhattunk egy elegáns környezetben, porcelán teáskészletek, ezüst kanalak, finom vonalú kézműves teáskannák stílusos kavalkádjában egy tradícionális angol teadélutánba. Igaz, ugyan nem a Ritzben, de Londonhoz elég közel, a Buxted Park Hotelben péntek délután minket is elért a délutáni angol full tea forradalmi hatása.
A délutáni teázásnak, azaz a dohányzóasztalokon felszolgált „low tea”-nek több verziója is létezik. A cream és a light jelölés mellett létezik full tea is. Ez utóbbi az, ahol a tea mellé szendvicseket és édességet is kínálnak. A cream esetén a scone nevezetű pogácsa és zsemle közé sorolható péksüteményt szervírozzák lekvárral. A délutáni tea pedig akkor light, ha a vendég a tea mellé scone-t és édességet is kap.
Mi a full tea mellett döntöttünk, hiszen a SweetSpot név kötelez, és most mondhatnánk azt is, hogy kizárólag a kóstolás és az új ízek felfedezése hajtott bennünnket, de az igazság az, hogy egy majd kétórás jógaóra után a friss levegőn szinte az asztal lábát is megettük volna, vajjal, vagy vaj nélkül. A délután háromtól majd fél hatig tartó uzsonnázgatás és teázás után elégedetten keltünk fel (gurultunk el) az asztaltól, és nem csak a szénhidrátkészleteket töltöttük fel, de volt időnk nyugodt légkörben, finom falatok mellett egy olyan igazán jó tesósat beszélgetni.

— with Paulina László and László Bálint at Buxted Park Hotel.
a valaki csak kevés tényt tud felsorolni az angolokról, akkor is minden bizonnyal szerepel közte az az állítás, hogy az angol teakultúra világhíres. Egy átlagos angol évente 2,1 kilónyi tealevélből készít magának innivalót. Az sem ritka, hogy valaki napi 6 csészényi teát igyon meg. A tea mellé leggyakrabban scone-t (angol pogácsa, sütőporos édes sütemény) tálalnak, clotted creammel és jammel. A clotted cream egy különleges, nagyon sűrű tejtermék 55-64 %-os zsírtartalommal. Félúton van a tejszín és a vaj között.
A hagyományos angol teázás azonban már nem egy mindennapos szokás – a legtöbb angol manapság egy bögrébe dobott tea filtert forró vízzel leönt, amit 1-2 perc áztatás után kivesz, majd a teát tejjel ízesíti. Ez a modern angol tea, amit a britek reggeltől estig, szinte folyamatosan isznak. Az igazi angol tea készítése azonban egy ceremónia. Talán ebből kifolyólag mára már a hagyományos angol délutáni tea a szállodák, teaházak specialitása lett.
Így a SweetSpot angliai sütési tapaszatalatszerzési körútjának egy fontos, és kihagyhatatlan állomása egy tradícionális teaházi kiruccanás volt. A választás Uckfield városka főutcáján található Rose and Olive Tearoom-ra esett. Ahogyan az ember belép a barátságos kis helyre azonnal szembetűnő, hogy a pultban sorakozó porcelán teáscsészék bizony letűnt korok ereklyéi, a szemetgyönyörködtető hagyományos sütemények, piték, torták mind frissen készülnek,és vintage hangulatot varázsoló bájos tortatartókon sorakoznak, a polcok pedig roskadoznak a hagyományos angol szálas teák kínálatától, amiket a narancs, az ibolya, a rózsaszirmok, vagy éppen a gyömbér tesz még izgalmasabbá.
Ez a családi vállakozás méltán sikeres, mert nermcsak, hogy minden nagyon ízlett, amit megkóstoltunk, de a kiszolgálás is elsőrangú. Sőt, mikor elmeséltem, hogy jómagam is a sütés szerelmese vagyok, még néhány kulisszatitokba is betekintést engedtek. Az meg már csak hab az eperdzsemtől roskadozó scone tetején, hogy a tulajdonosok és a felszolgálók is nosztalgikus, és “békebeli” hangulatot idéző ruhákban várják a betérő vendégeket, miközben lágyan szól a gramafon(nak álcázott rádió).
Akit az útja egyszer erre vezet semmiképpen sem hagyja ki ezt a hangulatos kis teaházat, a Rose and Olive-ot, a sussexi Uckfieldben.
"No one is born a great baker, one learns by doing." - Julia Child
#southengland #england #baking #bakinginengland#pastrylove #ilovebaking #sweetspot — feeling thankful with Paulina László at England.
Házi citromfüves eperfagyi gyömbéres-limos eperdzsemmel.
Hozzávalók a fagyihoz: 250 ml tejszín, ízlés szerint édesítő (vagy cukor), fél kiló eper, 1 kis csokor citromfű, 1,5 dl joghurt.
Elkészítés: A tejszínt felverjük az édesítővel, beleszórjuk az epret és a citromfüvet, majd egy botmixer segítségével pürésítjük, végül hozzáöntjük a joghurtot is. Mélyhűtőben lehűtjük. Tálalás előtt enyhén krémesre pürésítjük ismét.
Hozzávalók az eperdzsemhez (3 kisebb üveg lesz belőle): 1,2 kg eper kisebb darabokra vágva, 30 dkg cukor, 1lime facsart leve, 1 kisebb darab gyömbér lereszelve, 3:1 dzsemfix.
Elkészítés: A kisebb darabokra vágott epret, a cukrot és a lime levét egy lábasba tesszük és pár percen keresztül forraljuk. Beletesszük a dzsemfixet, majd a frissen reszelt gyömbért is, további 2-3 percig forraljuk, majd kis csavaros üvegekbe adagoljuk, és 5 percre fejjel lefelé fordítva pihentetjük. Miután kihűlt azonnal használhatjuk, vagy polcról levéve bármikor megbolondíthatjuk vele a desszertjeinket.
http://sweetspot.rs/orias-mogyorovajas-csokicseppes-keksz
„…halljuk a nevünket az égből, így aztán nem értjük, csak elfogadjuk, mint eléggé logikus fejleményt, hogy az ébredésünkkel kezdődő jó, amellyel lágyan belecsúszunk a világba, valahogy az anyákkal kapcsolatos.” (Esterházy Péter: Semmi művészet)— feeling grateful with Paulina László and László Bálint.
Ismerős? Smarni, porozinkó, vagy grízsmarni? Hmmm?
Na jó, magánhangzókat lehet venni: CS_SZ_R M_RZS_
Ez a kipróbált Street Kitchen KIRÁLYI SZÖSZMÖSZ 20 perc alatt elkészülhet. :)
http://streetkitchen.hu/2015/02/12/igy_keszul_a_tokeletes_csaszarmorzsa