SweetSpot
Csokis-mentás cupcake - 1. kép

Desszertek

Csokis-mentás cupcake

Csokis-mentás cupcake

Írni, az valami olyan titokzatos dolog, mint főzni../sütni/. - Gabriel García Márquez | A sütést már csak én bátorkodtam hozzátenni az idézethez. Az biztos, hogy a művészet nem csak papíron, vásznon vagy márványból készülhet, olykor a konyhai kísérletezések is minden érzéket rabul ejtő művészi eredményt hozhatnak. Süssünk, kísérletezzünk, és próbáljunk ki új ötleteket, recepteket, például ezt a bűnösen csokis, mentával megbolondított pihe-puha cupcaket.

Hozzávalók

Mentaszirup

  • 5 dkg kristálycukor
  • 1.5 dl víz
  • 15 db mentalevél
  • pár csepp citromlé

12 db muffinhoz

  • 18 dkg liszt
  • 4.5 dkg (holland) kakaópor
  • 10 dkg barnacukor
  • 1 teáskanál sütőpor
  • 1 teáskanál szódabikarbóna
  • fél teáskanál só
  • 1 tojás
  • 0.6 dl olaj
  • 2.4 dl tej
  • 1 kiskanál vanília aroma
  • 3 evőkanál mentaszirup
  • 8 dkg étcsokoládé
  • 7 dkg mentakrémmel töltött csokoládé (ezúttal Ritter Sport mentás csokit használtam)
  • A megsült muffinok lekenéséhez pár evőkanál mentaszirup

Vajas-krémsajt

  • 12.5 dkg puha vaj
  • 12.5 dkg krémsajt (cream cheese)
  • 6.5 dkg porcukor
  • 3 evőkanál mentaszirup
  • pár csepp zöld zselé alapú ételszinezék

Díszítés

  • a maradék 3 dkg mentás csokoládé
  • friss mentalevél

Elkészítés

  1. A mentasziruphoz egy kisebb lábasba tesszük a cukrot a vízzel, a mentalevelekkel és a pár csepp citromlével és szirupot főzünk belőlük. Hagyjuk kihűlni, majd leszűrjük
  2. A muffinokhoz egy tálban összekeverjük az első 6 hozzávalót
  3. Egy másik tálban a következő 5-öt. Ezt a száraz hozzávalókhoz keverjük
  4. A csokikat felkockázzuk, és azt is a többihez keverjük
  5. Egy muffin tepsi mélyedéseit papírkapszlival kibéleljük, belekanalazzuk a masszát 3/4-ig. 180 fokon 20 percig sütjük
  6. A muffinokat egy ecset segítségével még langyosan megkenjük mentasziruppal
  7. A vajas krémsajthoz a puha vajat, krémsajtot, porcukrot, és a mentaszirupot egyenletesre kikeverjük. Tetszés szerint pár csepp zöld ételfestéket adunk hozzá, elkeverjük, és a kész krémet egy csillagvégű nyomózsákba töltjük majd kidíszítjük a muffinokat. Friss mentalevéllel és mentás csokidarabokkal díszítjük.

Galéria